Kto som?

Volám sa Peter Tauš a pôvodne som vytvoril stránku zameranú na klasickú a obnoviteľnú energetiku. Súvisí to s tým, že už viac ako 20 rokov sa venujem obnoviteľným zdrojom energie a všetkému, čo sa tejto témy týka.

Takže som začal písať Blog venovaný hlavne “inému” pohľadu na možnosti využívania obnoviteľných ale i alternatívnych zdrojov energie. Okrem toho na Blogu nájdete aj moje (niekedy neštandardné) názory na to, prečo mi vadí veta

“Nedá sa to, lebo…”

Práve táto veta sa totiž až veľmi často vyskytuje vo vyjadreniach našich politikov, úradov a inštitúcií. Pritom v prvom rade im by malo záležať na tom, aby sme si skutočne mohli povedať, že patríme do moderného sveta. Nielen rečami, ale aj skutkami. Pretože nestačí o víziách len donekonečna rozprávať a tárať!

Vízie sa musia napĺňať!

Ak vás zaujíma čokoľvek ohľadne energetiky, energie, obnoviteľných zdrojov, či aktuálnej situácie v tejto oblasti, pozrite si Blog a napíšte, čo sa vám na ňom páči i to, čo by ste radi zmenili.

Kde si dobíjam energiu?

Nielen pri písaní Blogu som častokrát potreboval zresetovať myšlienky a…

… načerpať energiu!

Najčastejšie a najrýchlejšie načerpám duševnú energiu v prírode. Pri prechádzkach a túrach mi vždy napadne, ako si to príroda vie zariadiť aj sama. Ak nenatrafíte priamo na skládku, či odpadky, príroda vždy ukľudní, pohladí dušu a dodá vám silu. Pri pohľade z horských lúk, polonín a hrebeňov si kladiem otázku – prečo sa tak často snažíme ísť proti prírode? Prečo nehľadáme inšpiráciu v jej prirodzenosti, jednoduchosti a efektívnosti?
To ma priviedlo k myšlienke vytvoriť stránku venovanú zákutiam prírody, ktoré vás presvedčia o tom, že regenerácia energie nemusí byť len zložitá fyzikálna či chemická rovnica na školskej tabuli. Rozhodol som sa podeliť s vami o miesta, ktoré vám dobijú energiu aj bez nabíjačky. Miesta, ktoré vám ukážu, že život ide ďalej napriek tomu, že práve nepracujete. Miesta, ktoré vo vás okrem energie zanechajú dobrý pocit a krásne spomienky. Miesta, ktoré nemusia byť na titulných stránkach cestovných kancelárií. Pretože ostatné roky si uvedomujem, že v našej krajine je stále čo objavovať a často máte takýto nádherný kút prírody toť – za humnami.

😊

Verím, že už čoskoro sa budeme z prírody do „civilizácie“ vracať bez obáv, čo nás to zas čaká v turistickej chate, hoteli, reštaurácii, či požičovni bicyklov! Lebo aj to je súčasťou prírody, tak sa snažme, aby to bolo rovnako pekné, pohostinné a čisté!

Čím si dobíjam energiu?

Po prechádzke v prírode väčšinou krásne vyhladnete, takže potrebujete po načerpaní duševnej energie dodať energiu aj telu. Lebo, povedzme si úprimne, z lásky alebo z práce najedení nebudete.

Som týpek, ktorého vždy bavilo varenie a príprava rôznych špecialít, pričom netradičné kombinácie boli a sú pre mňa vždy výzvou. Osud to však zariadil tak, že v súčasnosti sa môžem na typické slovenské pochúťky už len pozerať. Prečo? Nedobrovoľne som sa pridal k „štvorkárom“. Nie známkami na vysvedčení, ale spôsobom stravovania. Diéta č. 4 ma dostala do pozície, kedy musím vymýšľať pestré a podľa možnosti aj chutné jedlá tak, aby sa vošli do veľmi úzkych mantinelov tejto diéty.

Nedávno ma známa opravila v tom, že „Vo vašom prípade to už nie je diéta, je to životný štýl“! Presne takto sa my štvorkári na stravovanie pozeráme. Okrem toho ja osobne slovo diéta nemám veľmi v láske.

Postupne som teda začal vyvárať „špecialitky“ a po viacerých žiadostiach o recepty som sa rozhodol, že ich začnem zverejňovať na webe. Ale kde, keď mám stránku venovanú energii? Predsa na stránke venovanej „inému“ pohľadu na energiu. Pretože jedlo je najprirodzenejšia forma energie. No a my, štvorkári, ju potrebujeme len v inej – alternatívnej podobe.

😊

Takže ak potrebujete navariť niečo rýchle a nízkotučné, pozrite si moje recepty. A nezabudnite pridať váš názor, prípadne vašu štvorkársku špecialitu.

Zaujalo vás niečo?

  • ak sa vám páčila aspoň jedna veta z môjho profilu,
  • ak ste sa zamysleli a v duchu si povedali „Presne tak!“,
  • ak ste si povedali „To nie je pravda!“,
  • ak máte námet, komentár k článkom, alebo čokoľvek iné,

napíšte mi mail, alebo sa prihláste k odberu noviniek

a žiaden článok vám už neunikne!

Zdieľaj to